2015-06-03 14:08:26 | 1 komentarz
Espresso, lód i pomarańcze – dla kierowców i nocnych marków : )
Tagi: kawa-mrozona, kawa, sloneczna-pomarancza, alfredo-espresso
Lubicie mrożoną kawę? Z bitą, śmietaną i lodami, taką która w upalny dzień zastępuje deser, albo i cały posiłek? My uwielbiam i pewnie napiszemy kiedyś o kilku naszych ulubionych przepisach, ale dzisiaj proponujemy  zupełnie inną odsłonę kawy na zimno – żadnego mleka i śmietany, wyłącznie mocne espresso, kruszony lód i orzeźwiająca soczystość pomarańczy. Klarowne, bardzo zimne, odświeżające i eleganckie – świetny pomysł na drinka dla kierowcy. Bardzo dobrze sprawdza się też, kiedy siedzimy kolejną godzinę przed komputerem, dookoła jest już cicho, ciemno i bardzo późno, a my zdecydowanie potrzebujemy przerwy, bo przed nami długa i pracowita noc.

Co należy przygotować:
-espresso (Super Bar będzie super : )
-kruszony lód
-syrop pomarańczowy Monin

Zaparzyć espresso – najwygodniej będzie się je później przelewało z dzbanka (np. takiego)  i wrzucić do niego 2 kostki lodu. Odstawić do schłodzenia. Jeśli nie mamy ekspresu ciśnieniowego i nie możemy przygotować espresso, można zaparzyć po prostu mocną kawę  (bardzo polecamy Favorit) - będziemy potrzebować ok. 30 ml.
Do szklanki nalać około 20 ml. syropu pomarańczowego i wypełnić ją kruszonym lodem do połowy wysokości. Następnie powoli wlać schłodzone i rozcieńczone espresso – trzeba to robić powoli, najlepiej po łyżce przytkniętej do szklanki, tak, aby kawa i syrop na lodzie pozostały dwiema oddzielnymi warstwami.
Na samym końcu szklankę można ozdobić plasterkiem pomarańczy. 
#herbata, #lato, #espresso, #alfredo
1 komentarz

Kacper

2015-04-06 23:08:28

Super produkt!
Odpowiedz
Zaloguj się lub zarejestruj aby dodawać komentarze!