Z życia firmy

„Dla ludzi, dla planety” – Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu

  • fair trade
  • spoleczna odpowiedzialnosc
  • sprawiedliwy handel

W tym roku, z okazji Światowego Dnia Sprawiedliwego Handlu, który przypada 11 maja, udział w akcji na rzecz sprawiedliwych relacji handlowych między krajami globalnej Północy i globalnego Południa zadeklarowało oficjalnie w Polsce kilkadziesiąt miast, szkół, firm i organizacji. Na tej liście znajduje się oczywiście nasza firma, dla której etyka i zrównoważony rozwój od zawsze stanowiły podwaliny do decyzji biznesowych.

Ruch Sprawiedliwego Handlu powstał po to, by umożliwić mieszkańcom Afryki, Ameryki Łacińskiej, Karaibów, Azji i Oceanii godne życie z pracy własnych rąk. Wybierając produkty z certyfikatami Sprawiedliwego Handlu, takimi jak Fairtrade, wspieramy marginalizowanych rolników i pracowników najemnych – i wysyłamy jasny sygnał, że zależy nam nie tylko na jakości i cenie, ale również etycznym pochodzeniu produktów.

Sprawiedliwy Handel w J.J. Darboven

Dzielenie uniwersalnych wartości w zakresie zrównoważonego rozwoju to składowa naszej firmowej polityki. W 1993 roku jako pierwsza duża palarnia kawy wprowadziliśmy na rynek kawę z certyfikatem Fair Trade. Od tego momentu jako Spółka wdrożyliśmy wiele ważnych rozwiązań, które skutecznie wypełniają założenia i zasady Sprawiedliwego Handlu. W 2009 roku wdrożyliśmy na niemieckim rynku pionierski projekt w kategorii „Producent”, za który otrzymaliśmy nagrodę Fair Trade.

Wybieraj produkty ze znakiem FAIRTRADE

W portfolio naszej firmy znajdują się zarówno kawy, herbaty i czekolady opatrzone tym wartościowym certyfikatem. Zachęcamy do zapoznania się z unikatowym asortymentem w naszym sklepie internetowym.