Z życia firmy

Jesteśmy fair

  • fair trade
  • spoleczna odpowiedzialnosc
  • sprawiedliwy handel

W 1993 roku jako pierwsza duża palarnia kawy wprowadziliśmy na rynek kawę z certyfikatem Fair Trade. Od tego momentu jako Spółka wdrożyliśmy wiele ważnych rozwiązań, które skutecznie wypełniają założenia i zasady Sprawiedliwego Handlu.

Sprawiedliwy Handel w J.J. Darboven

Dzielenie uniwersalnych wartości w zakresie zrównoważonego rozwoju to składowa naszej firmowej polityki. W 2009 roku wdrożyliśmy na niemieckim rynku pionierski projekt w kategorii „Producent”, za który otrzymaliśmy nagrodę Fair Trade. Już zaledwie rok później w ofercie firmy pojawiły się również czekolady z tym cennym certyfikatem. Obecnie blisko 35 herbat z portfolio J.J. Darboven również posiada znak Fair Trade.

Czym jest Fair Trade?

Fair Trade – inaczej Sprawiedliwy Handel – to partnerstwo handlowe, którego celem jest dążenie do poprawy warunków handlowych oraz ochrony praw pracowników plantacji.

Znak Fair Trade gwarantuje, że za sprowadzony przez nas surowiec, płacimy co najmniej tyle, ile wynoszą koszty produkcji i utrzymania pracowników lokalnych producentów. Dodatkowo, tak zwana „premia Fair Trade” umożliwia prowadzenie ekologicznych i socjalnych projektów rozwojowych.

To namacalne dowody na fakt, że sprawy ludzi pracujących przy produkcji kawy, herbaty i czekolady leżą nam bardzo na sercu.

Zapraszamy do obejrzenia filmu: