Akademia Kawy i Herbaty

Mistrzostwa Polski Latte Art

  • akademia kawy i herbaty
  • kawa
  • latte art
  • mistrzostwa polski

Z dumą informujemy, że po raz kolejny jesteśmy sponsorem tytularnym Mistrzostw Polski Latte Art, które odbędą się w Akademii Kawy i Herbaty J.J. Darboven w dniach 22-24 marca.

Mistrzostwa Polski Latte Art to najważniejsza w naszym kraju impreza dla wirtuozów latte art. Wydarzenie organizowane jest przez polski oddział SCA, we współpracy z Akademią Kawy i Herbaty J.J. Darboven oraz World Coffee Events. To już czwarta edycja Mistrzostw, w których bierzemy udział – ponownie będzie zrealizowana w pomieszczeniu naszej Akademii.

Zwycięzca/zwyciężczyni będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata Latte Art 2019, które odbędą się w czerwcu w Berlinie. Wstęp dla publiczności jest wolny – serdecznie wszystkich zapraszamy!

Całe wydarzenie będzie także transmitowane na żywo w Internecie za pośrednictwem Oficjalnej Platformy Livestream: www.livestream.com/scap.

Harmonogram imprezy znajdziecie tutaj.

Aby jeszcze lepiej przedstawić klimat całego wydarzenia, będącego niewątpliwie wielkim świętem kawy, zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z finału imprezy sprzed dwóch lat:

W zeszłym roku zwyciężczynią Mistrzostw Latte Art została Agnieszka Rojewska, najbardziej utytułowana baristka w Polsce. Agnieszka, jako pierwsza kobieta w historii, może również pochwalić się tytułem aktualnej Mistrzyni Świata Baristów. Tym bardziej cieszy nas współpraca z tak utalentowaną pasjonatką kawy. Owocem naszej kooperacji są m.in. wspólne filmiki szkoleniowe z latte art. Zapraszamy do ich obejrzenia: