Akademia Jeździecka

„Jeżdżę bezpiecznie” – autorski program Akademii Jeździeckiej J.J. Darboven

  • akademia jeździecka
  • jeżdżę bezpiecznie
  • kawa i konie

Z dumą ogłaszamy start naszego autorskiego, kompleksowego programu zwiększającego bezpieczeństwo podczas uprawiania jeździectwa pod nazwą JEŻDŻĘ BEZPIECZNIE.

Celem programu jest zwrócenie uwagi na aspekt bezpieczeństwa w tej modnej dyscyplinie sportu oraz zaproponowanie konkretnych działań zmierzających do jego poprawy.

Program obejmuje 7 kluczowych aspektów:

1. Koń
2. Jeździec
3. Trening dla jeźdźca
4. Kadra
5. Sprzęt
6. Infrastruktura
7. Ubezpieczenie

W ramach programu pokazujemy, jak obchodzić się z koniem przed i po treningu, a także podczas jazdy i w stajni. Przedstawiamy także, jak wyposażyć konia, jeźdźca oraz ośrodek jeździecki, aby zminimalizować ryzyko urazu.

Prezentujemy zestaw ćwiczeń treningowych dla początkujących i zaawansowanych, opowiadamy jakim doświadczeniem i umiejętnościami powinna charakteryzować się karda instruktorska ośrodka oraz zachęcamy do korzystania z ochrony ubezpieczeniowej.

Program JEŻDŻĘ BEZPIECZNIE został przygotowany w oparciu o doświadczenie specjalistów z dziedziny jeździectwa i fizjoterapii.

Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

Serdecznie zachęcamy jeźdźców, instruktorów i szkoły jeździeckie do wzięcia udziału w programie i współpracy na rzecz zwiększania bezpieczeństwa w sportach konnych. Pamiętajmy, że sport to zdrowie, a jego uprawianie – bezpieczne i racjonalne – warto propagować od najmłodszych lat.