Akademia Kawy i Herbaty

Relacja z III edycji J.J. Darboven Barista Camp

  • akademia kawy i herbaty
  • barista camp

13 i 14 czerwca 2019 roku w siedzibie naszej firmy w Rumi odbył się finał III edycji internetowego konkursu J.J. Darboven Barista Camp. Konkurs przeznaczony jest dla ludzi pasjonujących się kawą, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę na ten temat.

W każdej edycji Campu 20 osób, zwycięzców konkursu, w nagrodę bierze udział w 2-dniowym szkoleniu prowadzonym przez najlepszych baristów w Polsce i na świecie. Podczas Camp’u uczestnicy mogą spotkać się z osobami, które mają takie samo podejście do kawy. Same szkolenia prowadzą wykwalifikowani trenerzy, przekazujący nie tylko swoją wiedzę, ale i zamiłowanie, do produktu, z którym pracują.

W I edycji J.J. Darboven Barista Camp (w 2017 roku) trenerami byli Agnieszka Rojewska oraz Maciek Duszak. W II edycji: Michalis Dimitracopulous i Błażej Walczykiewicz. W edycji tegorocznej zajęcia ze zwycięzcami prowadzili: Kamila Adamiec i Sławek Saran.

Kamila omówiła alternatywne metody parzenia kawy, a Sławek opowiedział uczestnikom wszystko (no, prawie) na temat espresso. Uczestnicy najpierw otrzymali dużą dawkę wiedzy teoretycznej, a potem mogli wszystkie nowe wiadomości przetestować w części warsztatowej.

Staramy się, aby zajęcia odbywały się w luźnej, towarzyskiej atmosferze, dlatego na koniec 1. dnia Campu zawsze organizujemy na terenie Akademii Jeździeckiej J.J. Darboven wspólny wieczór przy kawie i przekąskach. Tak też było tym razem. Uczestnicy i trenerzy mogli wymienić się wrażeniami i porozmawiać na różne tematy, nie tylko kawowe.

Bardzo nas cieszą pozytywne opinie, które otrzymujemy od uczestników i trenerów po każdym Campie. To znaczy, że wydarzenia tego typu, dające baristom okazję do zdobywania wiedzy, są bardzo potrzebne. Dlatego już teraz zapraszamy do udziału w J.J. Darboven Barista Camp 2020 w przyszłym roku! Naprawdę warto.

Zachęcamy do obejrzenia relacji z tegorocznego wydarzenia: